A meseillusztrációs pályázat díjazottjai

Írta: Kőszeginé Tóth Judit.

Tavaly nagy sikert aratott a gyerekek körében a gombás meseíró pályázat. Az akkor született legjobb mesékhez több száz igazán kifejező, és értékes illusztráció érkezett határon innen és túlról. 

Számszerűen: 4 országból (Románia, Szlovákia, Horvátország, Magyarország) 57 településről 58 iskolából küldték a szebbnél szebb rajzokat. Összesen 615 db pályamunkát kellett értékelni. Ezért a zsűri a kiírók jóváhagyásával a következő döntést hozta: alsó tagozatos kategóriában a 486 pályázóból 23 diák kapott 1. helyezést, felső tagozatos kategóriában pedig 129 pályázó közül 17 diák lett 1. helyezett. 

A pályázatot támogatták a kiírók - a Zempléni Gombász Egyesület, a Magyar Mikológiai Társaság, a PIM – Kazinczy Ferenc Múzeum - és díjakkal a Zemplén Televízió, Abaúj-Zemplén Értékeiért Közhasznú Egyesület, Ica Fedor

 

Dicséretben részesülnek a pályázaton elért eredményük miatt:

SZAKÁCS VIKTÓRIA

(4. OSZT.) DEBRECEN, Bárczi Gusztáv Egységes Gyógypedagógiai Mód. Int., Általános Iskola

A GOMBAKIRÁLY NÉPE

 

HIDEG ISTVÁN

(8. OSZT.) SÁTORALJAÚJHELY

HOGYAN KELETKEZETT A VILÁGÍTÓGOMBA

 

FEHÉR BÁLINT

(3. OSZT.) SÁTORALJAÚJHELY

A SZIVÁRVÁNY GOMBA

 

Felső tagozatosok kategóriájában első helyezést értek el (17 fő):

 

FEKETE VANESSZA PATRÍCIA

(12 ÉVES) SZENTES, Szivárvány Művészeti Iskola

A HÁROM GOMBATESTVÉR

 

MOLNÁR SZABOLCS

(6. OSZT.) SOPRON, Lackner Kristóf Általános Iskola

A bolondgomba és az alma

 

SZERÉMI FANNI

(8. OSZT.) JÁSZFÉNYSZARU, IV. Béla Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 

A BOLONDGOMBA ÉS AZ ALMA

 

FARKAS DÁVID

(8. OSZT.) EMŐD, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

A KIKÖZÖSÍTETT HŐS

 

SAJTOS DÓRA

(13 ÉVES) SZENTES, Szivárvány Művészeti Iskola

A KIKÖZÖSÍTETT HŐS

 

TÓTH BRIGITTA

(5. OSZT.) HAJDÚSZOBOSZLÓ, Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola, Kokas Csilla

A SÜNI GOMBÁS KALANDJAI

 

TRÉZSI LUCA

(5. OSZT.) SZAKÁLD

A KALAPBAN NŐTT GOMBACSALÁD

 

KISS ÁGOTA RÉKA

(6.OSZT.) HAJDÚSZOBOSZLÓ, Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola 

A BÁTOR GOMBALÁNY

 

TÓTH BARBARA ZORICA

(7. OSZT.) SZEGED, HAMMIDO Művészeti Iskola

A HÁROM GOMBATESTVÉR

 

SESZTÁK KITTI

(7. OSZT.) SOPRON, Lackner Kristóf Általános Iskola

GOMBALHÉ

 

OLAJOS VERONIKA

(7. OSZT.) SZEGED, HAMMIDO Művészeti Iskola

A HÁROM GOMBATESTVÉR

 

NUCZ SÁRA

(11 ÉVES) HAJDÚSZOBOSZLÓ, Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola

A TITOKZATOS GOMBAHŐS

 

TAPASZI BENJAMIN

(6. OSZT.) BERETTYÓÚJFALU, Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola 

A BUTA KIS ŐZ

 

PAP EMESE

(5. OSZT.) SZEGED, HAMMIDO, Művészeti Iskola, Budavári Orsolya

A BÁTOR GOMBALÁNY

 

DANI NAÓMI

(7. OSZT.) SOPRON, Lackner Kristóf Általános Iskola

GOMBALHÉ

 

WODALA GRÉTA

(5.OSZT.) SZEGED, HAMMIDO, Művészeti Iskola, Budavári Orsolya

A BÁTOR GOMBALÁNY

 

ELIÁS LILI

(FELSŐS) KOMÁRNO, SZLOVÁKIA, Művészeti Alapiskola, Komarno

A GOMBAKIRÁLY NÉPE

 

Alsósok kategóriájában díjazottak:

 

LAJOS BERTALAN

(2. OSZT.) GYULA, Implom József Általános Iskola

CSIPIKE

 

FORMOSI JÁZMIN

(2. OSZT.) JÁSZFÉNYSZARU, IV. Béla Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

CSIPIKE

 

GÉZA ZSÓFIA

(2. OSZT.) SÁTORALJAÚJHELY, Kazinczy Ferenc Általános Iskola

A SZIVÁRVÁNY GOMBA

 

BOHÁK VIKTÓRIA

(1. OSZT.) SÁNDORFALVA, SZTEJKI Pallavicini Sándor Általános Iskola

A SZIVÁRVÁNY GOMBA

 

FRANKÓ IVÁN

(1. OSZT.) SÁROSPATAK, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

A GOMBAKIRÁLY NÉPE

 

PÉNTEK SIMON

(8 ÉVES) HAJDÚSZOBOSZLÓ, Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola

A TITOKZATOS GOMBAHŐS

 

SIMON LILI

(1. OSZT.) DEBRECEN, Debreceni Benedek Elek Általános Iskola

A GOMBAKIRÁLY

 

KISS NAPSUGÁR

(1. OSZT.) DEBRECEN, Debreceni Benedek Elek Általános Iskola

A BUTA KIS ŐZ

 

GYURICZA MARTIN

(2. OSZT.) TAMÁSI, Würtz Ádám Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

A TITOKZATOS GOMBAHŐS

 

HEGEDŰS RÉKA REBEKA

(2. OSZT.) MEZŐKÖVESD, Mezőkövesdi Alapfokú Művészeti Iskola 

A BUTA KIS ŐZ

 

SZABÓ LILLA

(6 ÉVES) HAJDÚSZOBOSZLÓ, Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola

A SÜNI GOMBÁS KALANDJAI

 

KEREKES IMOLA

(2. OSZT.) HAJDÚSZOBOSZLÓ, Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola

A GOMBAKIRÁLY NÉPE

 

KOVÁCS TITANILLA

(2. OSZT.) BERETTYÓÚJFALU, Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola

CSIPIKE

 

ZSIGA PETRA

(3. OSZT.) SÁTORALJAÚJHELY, Magyar-Szlovák Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

A SÜNI GOMBÁS KALANDJAI

 

KÖNNYŰ ÁGOTA

(4. OSZT.) TÚRKEVE

A SÜNI GOMBÁS KALANDJAI

 

CSONTOS MERSE

(3. OSZT.) BUDAPEST, Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

CSIPIKE

 

FEKETE BALÁZS

(3. OSZT.) SÁROSPATAK, Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola

CSIPIKE

 

KARAGITY ÁDÁM

(3. OSZT.) BAJA, Bajai Eötvös József Általános Iskola

A TITOKZATOS GOMBAHŐS

 

BALOGH BALÁZS

(3. OSZT.) BERETTYÓÚJFALU, Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola

A BUTA KIS ŐZ

 

OBLIÁN BARNABÁS GÁBOR

(4. OSZT.) BARCS, Barcsi Deák Ferenc Általános Iskola

A CSÁSZÁRGOMBA DIADALA

 

MÓRICZ DÁVID

(4. OSZT.) BERETTYÓÚJFALU, Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola

A CSÁSZÁRGOMBA DIADALA

 

VIRÁG SEILA

(10 ÉVES) HAJDÚSZOBOSZLÓ, Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola

A GOMBAKIRÁLY NÉPE

 

VASKÓ JÁNOS

(3. OSZT.) SÁTORALJAÚJHELY, Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola

AZ ERDŐK-MEZŐK AJÁNDÉKA

Dokumentumok

Egyéb dokumentumok

Küldjön levelet

Itt küldhet üzenetet nekünk:
UA-50943254-1