Kedves Gombásztársak!
Bár az idén is izgultunk, hogyan tudunk részt venni az erdélyiek gombásztáborában, de most minden nehézség és korlátozás nélkül sikerült eljutnunk Bikfalvára, "csekély" 12 órás utazás után. Ezen a vidéken még nem jártunk, ezért külön öröm volt felfedezni azokat a gombászhelyeket, falvakat, látnivalókat, amiket eddig csak tervezgettünk.
Kezdtük szombaton egy külön szervezett, erőt próbáló túrával a Csukás-hegy 1954 m magas csúcsának megmászásával. A komfortzónánkból történő kilépésnek csodálatos jutalma volt a kilátás és a virágzó rododendron valamint a sok különleges virág látványa.
Vasárnap a helyi vezetőnek köszönhetően dzsungelharcos módjára "gombáztunk" miközben állandó "hopp-hopp"-ozással igyekeztünk a medvéket távol tartani magunktól.
Hétfőn régi álmom vált valóra, amikor a magyar mikológusok által sokat emlegetett Komandóra sikerült eljutni. Valóban különleges élőhely a tőzegláp, a hatalmas fenyvesek. Bár közepesnek mondható a dokumentált gombák fajszáma, de azért egy-két ritkaságot sikerült találni, mint pl. a kénsárga fásgerebent.
A 4. nap mindig a kirándulás napja. Mi, Dankó Attilával egy rövid sétát tettünk Sepsiszentgyörgy belvárosában, majd felkerestük Kisbaconban Benedek Elek emlékházát, a vízimalmot. Vargyason a bútorkészítő, bútorfestő Sütő család 17. generációjához tartozó 11 éves Miklós mutatta be a családi kiállítást. Kicsit szomorúan jártuk be a jobb sorsra érdemes csodálatos Daniel-kastélyt, amelynek párja Olasztelken viszont kastélyszállóként működik.
Esténként előadásokat hallgattunk, új könyvek megjelenésének örültünk, fajismertetésekkel gyarapíthattuk tudásunkat.
Sorolhatnám és részletezhetném még pl. milyen volt a legjobb kürtöskalács Szentivánlaborfalván, vagy milyen gyönyörűek Bikfalván a még lakott és felújított 1700-as évekbeli udvarházak.... inkább nézzetek bele a fotókba és ha tehetitek látogassatok el erre a vidékre.